Kramfors Ridklubb 1/9 - 2/9

Klass 1A HOPPNING LÄTT D, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)
Klass 1B+1C HOPPNING LÄTT C, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)
Klass 1B HOPPNING LÄTT D, BEDÖMNING A
Klass 1D Hoppning LD. Bedömning A0+A0 två faser (A:1c)
Klass 1D HOPPNING LÄTT D, BEDÖMNING A
Klass 2A HOPPNING LÄTT C, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1d)
Klass 2B+2C HOPPNING LÄTT C, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)
Klass 2B HOPPNING LÄTT C, BEDÖMNING A
Klass 2C HOPPNING LÄTT C, BEDÖMNING A
Klass 2D HOPPNING LÄTT C, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)
Klass 2D HOPPNING LÄTT C, BEDÖMNING A
Klass 3B HOPPNING LÄTT B, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)
Klass 3C HOPPNING LÄTT B, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)
Klass 3C HOPPNING LÄTT B, BEDÖMNING A
Klass 3D HOPPNING LÄTT B, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)
Klass 3D HOPPNING LÄTT B, BEDÖMNING A
Klass 4B+4C HOPPNING LÄTT A, BEDÖMNING A:0
Klass 4C HOPPNING LÄTT A, BEDÖMNING A
Klass 4D HOPPNING LÄTT A, BEDÖMNING A:0
Klass 4D HOPPNING LÄTT A, BEDÖMNING A
Klass 5B+5C+5D HOPPNING LÄTT A, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)
Klass 5C HOPPNING LÄTT A, BEDÖMNING A
Klass 5D HOPPNING LÄTT A, BEDÖMNING A
Klass 6B+6C+6D HOPPNING MEDELSVÅR B, BEDÖMNING A:0
Klass 6C HOPPNING MEDELSVÅR B, BEDÖMNING A
Klass 7B HOPPNING LÄTT C, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)
Klass 7C HOPPNING LÄTT C, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)
Klass 7D HOPPNING LÄTT C, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)
Klass 7D HOPPNING LÄTT C, BEDÖMNING A
Klass 8 HOPPNING LÄTT C, BEDÖMNING A:1a


Klass 1A HOPPNING LÄTT D, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)
Överdomare:Kristina Girhagen. Domare:Lennart Johansson. Banbyggare:Sara Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ERICA NORRBOM, Näsets RSIMSE 0 + 020.30



Klass 1B+1C HOPPNING LÄTT C, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)
Överdomare:Kristina Girhagen. Domare:Lennart Johansson. Banbyggare:Sara Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 JOSEFIN ERIKSSON, Ramsele FRKMAGO 0 + 018.50
* 2 ANTHONIA LUNDBERG, Umeå RFQUINNS SIDNEY 0 + 020.30
* 3 CECILIA SKOGLUND, Kramfors RKMARY BELLE 0 + 027.89
4 FRIDA HARTELIUS, Härnösands RKMOLLY BAY 0 + 030.20
5 ALEXANDRA BERGH, Sundsvalls RKTARA 0 + 420.20
6 NINA ISAKSSON, Brunflo RSPEPPZON KING 442.25
7 ERICA NORRBOM, Näsets RSTOMACS CAMPARI 454.60
8 JOHANNA ELDEKLINT, Kramfors RKFLOWER 1268.30
9 MADELEN SKOGLUND, Kramfors RKBOLETTEUte



Klass 1B HOPPNING LÄTT D, BEDÖMNING A
Överdomare:Kristina Girhagen. Domare:Lennart Johansson. Banbyggare:Sara Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EMELIE BERGH, Sundsvalls RKBEATS ME 061.00



Klass 1D Hoppning LD. Bedömning A0+A0 två faser (A:1c)
Överdomare:Kristina Girhagen. Domare:Lennart Johansson. Banbyggare:Sara Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 VICTORIA ÖDQVIST, Timrå HSFFABIAN 0 + 019.50
* 2 ANNA ERICSSON, Njurunda RTINDRA 0 + 020.00
* 3 SANNA BYSTRÖM, Kramfors RKCHIKINA 0 + 021.30
* 4 VICTORIA ÖDQVIST, Timrå HSFPETRONELLA 0 + 023.30
5 JULIA JONZON, Näsets RSRUBY 0 + 037.40
6 HANNA FORSBERG, Njurunda RPROMISE LADY 0 + 432.10
7 LINDA ÖHMAN, Ramsele FRKHONEY PIE 452.40
8 ISABELLE NILSSON, Näsets RSFANNY 453.73
9 NATHALIE OHLSSON, Härnösands RKNORTHON 455.63
10 FRIDA BÄCKSTRÖM, Sundsvalls RKTHEO 462.59
11 MALIN FORSBERG, Ridklubben ÖstjämtenFINAL 473.10
12 KRISTINA TÖRNERED, Härnösands RKGUINESS 861.26
13 ANNA MALM, Sundsvalls FRKKIM OXUtg
14 LINN BYLIN, Örnsköldsviksortens LUNNALYCKANS ACROBATUte
14 DIANA FORSGREN, Kramfors RKBIANCA DEWANUte



Klass 1D HOPPNING LÄTT D, BEDÖMNING A
Överdomare:Kristina Girhagen. Domare:Lennart Johansson. Banbyggare:Sara Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 CAROLINA STRÖMBERG, Kramfors RKFRED FAGAN 054.45
* 1 ERICA ISAKSSON, Brunflo RSCHAP 049.33
3 MATILDA HÄGGKVIST, Ramsele FRKWUPTIUte



Klass 2A HOPPNING LÄTT C, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1d)
Överdomare:Kristina Girhagen. Domare:Lennart Johansson. Banbyggare:Sara Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ERICA NORRBOM, Näsets RSIMSE 0 + 443.20



Klass 2B+2C HOPPNING LÄTT C, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)
Överdomare:Kristina Girhagen. Domare:Lennart Johansson. Banbyggare:Sara Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 MAJA WAHLEN, Brunflo RSLATTJO SIRRO 0 + 028.08
* 2 ANTHONIA LUNDBERG, Umeå RFQUINNS SIDNEY 0 + 422.32
* 3 ERICA NORRBOM, Näsets RSTOMACS CAMPARI 0 + 452.44
4 JOSEFIN ERIKSSON, Ramsele FRKMAGO 452.58
5 REBECCA LUNNEBORG, Härnösands RKCASPIAN SUNSET 456.26
6 NINA ISAKSSON, Brunflo RSPEPPZON KING 457.87
7 JOHANNA ELDEKLINT, Kramfors RKFLOWER 458.16
8 MATILDA MINELL, Härnösands RKPALLE 474.09
9 MADELEN SKOGLUND, Kramfors RKBOLETTEUte



Klass 2B HOPPNING LÄTT C, BEDÖMNING A
Överdomare:Kristina Girhagen. Domare:Lennart Johansson. Banbyggare:Sara Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EMELIE BERGH, Sundsvalls RKBEATS ME 468.96



Klass 2C HOPPNING LÄTT C, BEDÖMNING A
Överdomare:Kristina Girhagen. Domare:Lennart Johansson. Banbyggare:Sara Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 THERESE SVENSSON, Brunflo RSHEMBYS RONALDO 057.43
* 1 ALEXANDRA BERGH, Sundsvalls RKTARA 050.90



Klass 2D HOPPNING LÄTT C, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)
Överdomare:Kristina Girhagen. Domare:Lennart Johansson. Banbyggare:Sara Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 VICTORIA NILSSON, Alsenbygdens Kör & RCOOLANEY GOLD 0 + 026.44
* 2 JOSEFINE NILSSON, Alsenbygdens Kör & RRIVER ROCKY 0 + 028.23
* 3 SARAH EDVARDSON, Ridklubben ÖstjämtenCOB FLIGHT 0 + 028.46
* 4 ANNA BERGQVIST, Alsenbygdens Kör & RROBINS COMET 0 + 028.84
* 5 EMMA RÖDEN, Sundsvalls RKMUNSBORO RJ 0 + 029.30
6 ELIN NYLUND, Härnösands RKTWISTED GRINGO 0 + 030.47
7 ANNA BERGQVIST, Alsenbygdens Kör & RBEECHMOR LADY 0 + 431.39
8 LINDA JACOBSSON, Alsenbygdens Kör & RHEARTBEAT 0 + 439.31
9 MALIN FORSBERG, Ridklubben ÖstjämtenFINAL 0 + 444.44
10 VICTORIA ÖDQVIST, Timrå HSFPETRONELLA 0 + 444.66
11 LINDA ÖHMAN, Ramsele FRKHONEY PIE 0 + Ute
12 SANNA ÖSTLUND, Sundsvalls FRKCOLOURED JACK 450.90
13 ANNA ERICSSON, Njurunda RTINDRA 452.09
14 SANNA BYSTRÖM, Kramfors RKCHIKINA 454.54
15 JULIA JONZON, Näsets RSRUBY 460.15
16 LINN HOLMBERG, Kramfors RKDOLLAR 856.43
17 NATHALIE OHLSSON, Härnösands RKNORTHON 862.87
18 HANNA FORSBERG, Njurunda RPROMISE LADYUte
18 ISABELLE NILSSON, Näsets RSFANNYUte



Klass 2D HOPPNING LÄTT C, BEDÖMNING A
Överdomare:Kristina Girhagen. Domare:Lennart Johansson. Banbyggare:Sara Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 AMANDA STRÖMQVIST, Timrå HSFMUNSBORO COOPER 051.77
* 1 LINN BYLIN, Örnsköldsviksortens LUNNALYCKANS ACROBAT 055.18
* 1 LOUISE VIKLUND, Timrå HSFMISS KICKNAK 057.00
4 MATILDA HÄGGKVIST, Ramsele FRKWUPTI 451.00
4 CAROLINA STRÖMBERG, Kramfors RKFRED FAGAN 455.34
4 ERICA ISAKSSON, Brunflo RSCHAP 451.62



Klass 3B HOPPNING LÄTT B, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)
Överdomare:Kristina Girhagen. Domare:Lennart Johansson. Banbyggare:Sara Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 SARA SIMONSSON, Timrå HSFMOLLY MALOU 0 + 020.30
* 2 SARA NORRSTRÖM, Edsbro RFROTHERWOOD PANACHE 0 + 020.31
3 JENNIFER JONSSON, Stöcke PonnyföreningKIARA 0 + 024.54
4 ISABELLA BERGH, Sundsvalls RKHOLLY 0 + 027.22
5 MATILDA MINELL, Härnösands RKPALLEUte



Klass 3C HOPPNING LÄTT B, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)
Överdomare:Kristina Girhagen. Domare:Lennart Johansson. Banbyggare:Sara Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EMMA LYXZÉN, Vännäs RFBERGANZA 0 + 019.25
* 2 JENNIFER JONSSON, Stöcke PonnyföreningMUNSBORO AER LINGUS 0 + 021.69
* 3 ANNELIE WEINEHALL, Umeå RFELVIRA MADIGAN 0 + 023.53
4 MAJA WAHLEN, Brunflo RSLATTJO SIRRO 0 + 026.04
5 ELIN EDVARDSON, Ridklubben ÖstjämtenMAX A MILLION 0 + 435.54
6 EBBA SEGER, Brunflo RSBEL CARMEN 465.23
7 EMMA NILSSON, Ridklubben ÖstjämtenDARCY O´BRIEN 472.94
8 CAROLINE GIDLUND, Örnsköldsviksortens DARK LADY 480.73
9 PETRA NILSSON, Ridklubben ÖstjämtenPINA COLADA 1272.08
10 REBECCA LUNNEBORG, Härnösands RKCASPIAN SUNSETUte



Klass 3C HOPPNING LÄTT B, BEDÖMNING A
Överdomare:Kristina Girhagen. Domare:Lennart Johansson. Banbyggare:Sara Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 THERESE SVENSSON, Brunflo RSHEMBYS RONALDO 476.74



Klass 3D HOPPNING LÄTT B, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)
Överdomare:Kristina Girhagen. Domare:Lennart Johansson. Banbyggare:Sara Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 JOSEFINE WENGELIN, Sundsvalls RKCALLE KVALSTER 0 + 022.93
* 2 LINDA JACOBSSON, Alsenbygdens Kör & RHEARTBEAT 0 + 026.53
* 3 LISA SILFVERSTEN, Härnösands RKGRY 0 + 027.09
* 4 VICTORIA NILSSON, Alsenbygdens Kör & RCOOLANEY GOLD 0 + 032.82
* 5 EMELIE STARK, Kramfors RKMOFLOS ZMIRNOF 0 + 033.47
6 ANNA BERGQVIST, Alsenbygdens Kör & RROBINS COMET 468.75
7 JOHANNA NÄSHOLM, Sundsvalls RKCHUAN LAD 469.91
8 ANNA BERGQVIST, Alsenbygdens Kör & RBEECHMOR LADY 470.77
9 OFELIA LUNDBERG, Umeå RFGOOD AS GOLD 470.85
10 LAURA LENNARTSSON, Brunflo RSROMMEL 472.41
11 VICTORIA JACOBSSON, Alsenbygdens Kör & RQUEEN MEYA 473.20
12 JOSEFINE NILSSON, Alsenbygdens Kör & RRIVER ROCKY 475.95
13 EMMA RÖDEN, Sundsvalls RKMUNSBORO RJ 479.41
14 ANNA LINDSTRÖM, Örnsköldsviksortens MAVERICK 481.94
15 LINN HOLMBERG, Kramfors RKDOLLAR 482.13
16 ANNA RYLENIUS, Alsenbygdens Kör & RKINGS CHESTER 868.71
17 IDA GODIN, Sundsvalls RKMUNSBORO GILMER 884.64
18 SANNA ÖSTLUND, Sundsvalls FRKCOLOURED JACK 1671.09
19 ELIN NYLUND, Härnösands RKTWISTED GRINGOUte
19 MICHAELA LUNNEBORG, Härnösands RKLITTLE CASINOUte



Klass 3D HOPPNING LÄTT B, BEDÖMNING A
Överdomare:Kristina Girhagen. Domare:Lennart Johansson. Banbyggare:Sara Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 LOUISE VIKLUND, Timrå HSFMISS KICKNAK 057.00
2 AMANDA STRÖMQVIST, Timrå HSFMUNSBORO COOPER 866.61
2 SARAH EDVARDSON, Ridklubben ÖstjämtenCOB FLIGHT 869.19



Klass 4B+4C HOPPNING LÄTT A, BEDÖMNING A:0
Överdomare:Kristina Girhagen. Domare:Lennart Johansson. Banbyggare:Sara Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 SARA NORRSTRÖM, Edsbro RFROTHERWOOD PANACHE 055.36
* 2 JENNY IGGSTRÖM, Sundsvalls RKCINDY 056.88
* 3 SARA SIMONSSON, Timrå HSFMOLLY MALOU 057.80
* 4 JENNIFER JONSSON, Stöcke PonnyföreningMUNSBORO AER LINGUS 065.38
5 ELIN EDVARDSON, Ridklubben ÖstjämtenMAX A MILLION 456.90
6 IRMA LENNARTSSON, Brunflo RSZAMIRA 461.60
7 EBBA SEGER, Brunflo RSBEL CARMEN 473.27
8 ISABELLA BERGH, Sundsvalls RKHOLLY 477.85
9 EMMA LYXZÉN, Vännäs RFBERGANZA 855.49
10 PETRA NILSSON, Ridklubben ÖstjämtenPINA COLADA 871.65
11 EMMA NILSSON, Ridklubben ÖstjämtenDARCY O´BRIEN 874.73
12 JENNIFER JONSSON, Stöcke PonnyföreningKIARAUte
12 ANNELIE WEINEHALL, Umeå RFELVIRA MADIGANUte
12 CAROLINE GIDLUND, Örnsköldsviksortens DARK LADYUte



Klass 4C HOPPNING LÄTT A, BEDÖMNING A
Överdomare:Kristina Girhagen. Domare:Lennart Johansson. Banbyggare:Sara Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 THERESE SVENSSON, Brunflo RSHEMBYS ROMEO 079.04



Klass 4D HOPPNING LÄTT A, BEDÖMNING A:0
Överdomare:Kristina Girhagen. Domare:Lennart Johansson. Banbyggare:Sara Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 JOHANNA NÄSHOLM, Sundsvalls RKCHUAN LAD 072.86
* 2 ERICA DOMEIJ, Örnsköldsviksortens FLYING WING 464.26
* 3 ANNA LINDSTRÖM, Örnsköldsviksortens MAVERICK 468.83
4 JOSEFINE WENGELIN, Sundsvalls RKCALLE KVALSTER 865.73
5 EMELIE STARK, Kramfors RKMOFLOS ZMIRNOF 875.79
6 IDA GODIN, Sundsvalls RKMUNSBORO GILMER 876.13
7 VICTORIA JACOBSSON, Alsenbygdens Kör & RQUEEN MEYA 881.70
8 LAURA LENNARTSSON, Brunflo RSROMMEL 1289.19
9 OFELIA LUNDBERG, Umeå RFGOOD AS GOLDUte
9 LISA SILFVERSTEN, Härnösands RKGRYUte



Klass 4D HOPPNING LÄTT A, BEDÖMNING A
Överdomare:Kristina Girhagen. Domare:Lennart Johansson. Banbyggare:Sara Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 FRIDA LARSSON, Brunflo RSCOZY 081.78



Klass 5B+5C+5D HOPPNING LÄTT A, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)
Överdomare:Kristina Girhagen. Domare:Pernilla Lundbom. Banbyggare:Mattias Jönsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 SARA SIMONSSON, Timrå HSFMOLLY MALOU 0 + 024.68
* 2 JENNY IGGSTRÖM, Sundsvalls RKCINDY 0 + 027.13
* 3 EMMA LYXZÉN, Vännäs RFBERGANZA 0 + 424.78
* 4 ERICA DOMEIJ, Örnsköldsviksortens FLYING WING 0 + 428.22
* 5 EMMA RÖDEN, Sundsvalls RKTINGELING 0 + 431.23
6 LAURA LENNARTSSON, Brunflo RSZAMIRA 0 + 433.83
7 JOHANNA NÄSHOLM, Sundsvalls RKCHUAN LAD 0 + 433.84
8 ANNELIE WEINEHALL, Umeå RFELVIRA MADIGAN 0 + 839.57
9 OFELIA LUNDBERG, Umeå RFGOOD AS GOLD 0 + 1245.46
10 JOSEFINE WENGELIN, Sundsvalls RKCALLE KVALSTER 0 + Ute
11 LINDA JACOBSSON, Alsenbygdens Kör & RHEARTBEAT 451.39
12 VICTORIA JACOBSSON, Alsenbygdens Kör & RQUEEN MEYA 451.50
13 SARA NORRSTRÖM, Edsbro RFROTHERWOOD PANACHE 667.37
14 JENNIFER JONSSON, Stöcke PonnyföreningKIARAUte
14 EBBA SEGER, Brunflo RSBEL CARMENUte
14 MAJA WAHLEN, Brunflo RSLATTJO SIRROUte
14 IDA GODIN, Sundsvalls RKMUNSBORO GILMERUte
14 LISA SILFVERSTEN, Härnösands RKGRYUte



Klass 5C HOPPNING LÄTT A, BEDÖMNING A
Överdomare:Kristina Girhagen. Domare:Pernilla Lundbom. Banbyggare:Mattias Jönsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 THERESE SVENSSON, Brunflo RSHEMBYS RONALDO 055.50
2 THERESE SVENSSON, Brunflo RSHEMBYS ROMEO 457.57



Klass 5D HOPPNING LÄTT A, BEDÖMNING A
Överdomare:Kristina Girhagen. Domare:Pernilla Lundbom. Banbyggare:Mattias Jönsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 FRIDA LARSSON, Brunflo RSCOZY 053.20



Klass 6B+6C+6D HOPPNING MEDELSVÅR B, BEDÖMNING A:0
Överdomare:Kristina Girhagen. Domare:Pernilla Lundbom. Banbyggare:Mattias Jönsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EMMA LYXZÉN, Vännäs RFBERGANZA 069.09
* 2 SARA NORRSTRÖM, Edsbro RFROTHERWOOD PANACHE 461.31
* 3 JENNY IGGSTRÖM, Sundsvalls RKCINDY 462.57
4 EMMA RÖDEN, Sundsvalls RKTINGELING 472.18
5 IRMA LENNARTSSON, Brunflo RSZAMIRA 473.43
6 ERICA DOMEIJ, Örnsköldsviksortens FLYING WING 577.00
7 JOSEFINE WENGELIN, Sundsvalls RKCALLE KVALSTER 872.80
8 JENNIFER JONSSON, Stöcke PonnyföreningMUNSBORO AER LINGUS 887.03
9 ELIN EDVARDSON, Ridklubben ÖstjämtenMAX A MILLIONUte
9 ANNELIE WEINEHALL, Umeå RFELVIRA MADIGANUte



Klass 6C HOPPNING MEDELSVÅR B, BEDÖMNING A
Överdomare:Kristina Girhagen. Domare:Pernilla Lundbom. Banbyggare:Mattias Jönsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 THERESE SVENSSON, Brunflo RSHEMBYS ROMEO 279.07



Klass 7B HOPPNING LÄTT C, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)
Överdomare:Kristina Girhagen. Domare:Pernilla Lundbom. Banbyggare:Mattias Jönsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 FELICIA HEDLUND, Timrå HSFMERRY LEX 0 + 022.11
2 JOSEFINE LÖFSTRÖM, Sundsvalls FRKLARMA GAYA 0 + 024.48
3 ELLEN WALLÉN, Alsenbygdens Kör & RLUCIFER ESS 0 + 024.88
4 EMMY AHO, Sundsvalls FRKSHAMAN 555.48



Klass 7C HOPPNING LÄTT C, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)
Överdomare:Kristina Girhagen. Domare:Pernilla Lundbom. Banbyggare:Mattias Jönsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ANTHONIA LUNDBERG, Umeå RFQUINNS SIDNEY 0 + 019.21
* 2 MAJA WAHLEN, Brunflo RSLATTJO SIRRO 0 + 021.53
* 3 NINA ISAKSSON, Brunflo RSPEPPZON KING 432.78
* 4 JOSEFIN ERIKSSON, Ramsele FRKMAGO 434.22
5 ANDREA HANSEN, Alsenbygdens Kör & RWAKE UP 443.03
6 KAJSA WALLÉN, Alsenbygdens Kör & R91:AN 448.60
7 JOHANNA ELDEKLINT, Kramfors RKFLOWER 1355.20
8 EMMY AHO, Sundsvalls FRKSUGARFREE CANDY 1459.04
9 EMELIE LUNDGREN, Ramsele FRKFIDOUte
9 IDA MORIN, Njurunda RHUGOUte
9 MADELEN SKOGLUND, Kramfors RKBOLETTEUte
9 IRMA ISOLEHTO, Sundsvalls FRKAMAJDAUte
9 ANNA NORDIN, Njurunda RELECTRAUte
9 ELINA JONASSON-HANSEN, Alsenbygdens Kör & RLJUBLIKUte



Klass 7D HOPPNING LÄTT C, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)
Överdomare:Kristina Girhagen. Domare:Pernilla Lundbom. Banbyggare:Mattias Jönsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 VICTORIA NILSSON, Alsenbygdens Kör & RCOOLANEY GOLD 0 + 023.58
* 2 ANNA BERGQVIST, Alsenbygdens Kör & RBEECHMOR LADY 0 + 029.01
* 3 VIKTORIA EDVARDSSON, Njurunda RSUMMERWIND SORAYA 0 + 423.27
* 4 ANNA BERGQVIST, Alsenbygdens Kör & RROBINS COMET 0 + 428.57
* 5 JOSEFINE NILSSON, Alsenbygdens Kör & RRIVER ROCKY 430.24
6 JENNIE KARLSSON, Ramsele FRKHOVES JANA 431.11
7 ANNA RYLENIUS, Alsenbygdens Kör & RMEJRAM 431.30
8 LINDA JACOBSSON, Alsenbygdens Kör & RHEARTBEAT 434.13
9 SANNA BYSTRÖM, Kramfors RKCHIKINA 435.75
10 LOUISE VIKLUND, Timrå HSFFANNY 443.02
11 EMMA RÖDEN, Sundsvalls RKMUNSBORO RJ 444.55
12 LAURA LENNARTSSON, Brunflo RSROMMEL 834.11
13 LINN HOLMBERG, Kramfors RKDOLLAR 851.66
14 LISA SILFVERSTEN, Härnösands RKGRY 970.21
15 ANNA HANSSONTHOMEUS, Sundsvalls FRKCLEO 1459.09
16 JOHANNA JANZON, Sollefteå RSBROLINUte
16 MALIN FORSBERG, Ridklubben ÖstjämtenLADY ROSEUte
16 BEATRICE LARSSON, Njurunda RCHESTERUte
16 AMANDA KÄLLGREN, Sollefteå RSBELFASTUte



Klass 7D HOPPNING LÄTT C, BEDÖMNING A
Överdomare:Kristina Girhagen. Domare:Pernilla Lundbom. Banbyggare:Mattias Jönsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 SARAH EDVARDSON, Ridklubben ÖstjämtenCOB FLIGHT 834.94
2 CAROLINA STRÖMBERG, Kramfors RKFRED FAGAN 2481.55
3 ERICA ISAKSSON, Brunflo RSCHAPUte



Klass 8 HOPPNING LÄTT C, BEDÖMNING A:1a
Överdomare:Kristina Girhagen. Domare:Pernilla Lundbom.
Plac.Lag/RyttareHästFelTidFelTid
 
1. Timrå Hästsportförening 0 124.45 4.00 77.10
1Sara SimonssonMolly Malou 0 40.44 0 20.67
4Felicia HedlundMerry Lex 0 39.12 0 22.50
24Louise ViklundFanny 0 44.89 4.00 33.93
 
2. Alsenbygdens Kör och Rid 2 0 119.79 4.00 78.79
3Ellen WallénLucifer Ess 0 42.70 4.00 25.70
17Josefine NilssonRiver Rocky 0 37.03 24.00 34.00
18Anna BergqvistBeechmor Lady 4.00 40.75 0 25.53
23Victoria NilssonCoolaney Gold 0 40.06 0 27.56
 
3. Njurunda Ryttareförening 0 118.09 4.00 81.65
8Anna NordinElectra 0 37.46 4.00 26.70
13Ida MorinHugo 0 41.11 4.00 32.19
19Beatrice LarssonChester 17.00 55.63 0 28.68
25Viktoria EdvardssonSummerwind Soraya 0 39.52 0 26.27
 
4. Alsenbygdens Kör och Rid 1 4.00 113.99
5Kajsa Wallén91:an 0 39.69
9Elina Jonasson-HansenLjublik 5.00 58.95
14Andrea HansenWake Up 4.00 38.61
26Anna RyleniusMejram 0 35.69
 
5. Ramsele Fältrittklubb 4.00 114.57
10Josefin ErikssonMago 0 39.74
16Emelie LundgrenFido 0 39.17
28Jennie KarlssonHoves Jana 4.00 35.66
 
6. Sundsvalls Fältrittklubb 4.00 133.60
2Josefine LöfströmLarma Gaya 0 45.36
7Emmy AhoSugarfree Candy 4.00 43.12
12Irma IsolehtoAmajda 0 45.12
22Anna HanssonthomeusCleo 36.00 55.00
 
7. Brunflo Ryttarsällskap 8.00 130.17
6Ebba SegerBel Carmen 0 38.44
11Nina IsakssonPeppzon King 4.00 52.07
21Laura LennartssonRommel 4.00 39.66
 
8. Sollefteå Ryttarsällskap 67.00 189.56
15Martina FahlgrenMetodik 15.00 66.90
20Johanna JanzonBrolin 16.00 67.66
27Amanda KällgrenBelfast 36.00 55.00

     RS-pro/HTML 02-03